Rolling Stones

The Rolling Stones hayranlarına harika bir haber geliyor! The Rolling Stones 2016’da verdiği Güney Amerika turnesinden sonra 2017 yılında bir dünya turnesi gerçekleştireceğine yönelik söylentiler artık yerini konser tarihlerine bırakmış durumda. StubHub üzerinden sen de dilediğin The Rolling Stones biletlerini seç ve efsane grubun konserlerindeki yerini garantile! Dünyanın her yerindeki The Rolling Stones konserlerini canlı izlemek için sadece bir tık yeterli! Dünyanın en büyük müzik gruplarından birini sahnede izlemek istiyorsan The Rolling Stones konser biletlerini StubHub garantisiyle hemen satın al!

1962'de Londra'da kurulan The Rolling Stones grubu 52 yıldır hayranlarına tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti veriyor ve önümüzdeki yıllarda da vermeye devam edecek. Başladıklarında beş kişi olsalar da Bill Wyman'ın 1993'te gruptan ayrılmasıyla dört kişi olarak yollarına devam ettiler. Grubun şu anki üyeleri ana vokal ve mızıkada Mick Jagger, gitaristler Keith Richards ve Ronnie Wood, bateride Charlie Watts'tır. Tüm dünyada bir müzik efsanesi olmuş ve milyonları kendine hayran bırakmış The Rolling Stones'un konser biletlerini tükenmeden al.

Mick Jagger ve Keith Richards İngiltere'nin Dartford adlı küçük bir şehrinde o dönemler hem sınıf arkadaşı hem de komşuydu. Mick Jagger'in ailesi taşındıktan sonra Jagger Dick Taylor ile bir grup kurdu ve özellikle Muddy Waters, Chuck Berry, Little Richard ve Bo Diddley gibi sanatçıların bluesşarkılarının coverlarını seslendirdiler. 1960'ta Jagger ve Richards Dartford istasyonunda tesadüfen karşılaştı ve birbirlerine benzeyen müzik zevkleri onları daha da yakınlaştırdı ve bu arkadaşlık ileride dünyayı yerinden oynatacak bir müzik grubuna dönüştü. Richards kısa zamanda Jagger ve Taylor'un doğaçlama caz yaptıkları toplantılara katılmaya başladı. '61'de bu toplantılara Allen Etherington ve Bob Beckwith de katıldı. Bu beşli grup kendilerini Blues Boys olarak adlandırmaya başladılar.

Bir yıl sonra Blue Boys Caz Dergisinde ookudukları bir haber sayesinde Ealing Jazz Club'ı ziyaret ettiler ve burada Alexix Korner'ın grubu Blues Incorporated üyesi efsane gitarist Brian Jones ile tanıştılar. Blues Incorporated ayrıca grubun gelecekteki üyesi Ian Stewart ve Charlie Watts'ı da bünyesinde barındırmaktaydı. Richard, Jones, Stewart, Tony Chapman, Taylor ve Jagger dünyanın en büyük Rock'n Roll grubunun temellerini atmıştı. Grup adını Muddy Waters'ın bir parçası olan ''Rollin' Stone Blues''dan esinlenerek The Rolling Stones olarak belirledi. Bass gitar çalmak istemeyen ve günümüzde hala devam eden The Pretty Things'e katılan Taylor'un yerine Bill Wyman geldi. Daha sonra grubun müzik felsefesini kendisine uygun bulmayıp ayrılan Chapman'ın yerine grubun halen üyesi olan Charlie Watts geçti. Grup oturduktan sonra Rolling Stones her pazar Crawdaddy Club'ta çalmaya başladı. The Rolling Stones'u burada izleyen The Beatles'ın tavsiyesi üzerine onları izlemeye gelen Andrew Look Oldham ertesi gün onlarla bir sözleşme imzaladı. O zamanlar henüz on dokuz yaşında olan Oldham Stones'un menajerliği sırasında pek çok güçlükle karşılaştı. Bazı resmi işlemler için annesinin imzasına ihtiyaç duyuyordu. Fakat Oldham tüm zorluklara rağmen grubun başarılı olması için her şeyi yaptı. Hatta The Rolling Stons'un ''uzun saçlı, yakışıklı, güzel vücutlu erkekler'' imajına uymadığı için Stewart'ı gruptan çıkardı. Yine de Stewart Rolling Stones ile bağlarını koparmadı ve piyanosuyla gruba eşlik etti. Oldham'ın Rolling Stones'a yaptığı en büyük katkılardan biri de onları Anti-Beatles, kötü çocuk imajıyla tanıtması oldu. 

Grup kurulduktan birkaç yıl sonra dünyanın en büyük Rock'n Roll grubu olarak anılmaya başlamıştı bile. The Rolling Stones'un bir konserini izleyen Daha sonra Decca Records'la sözleşme imzalayan grubun ilk single'ı olan ''Come On'' piyasaya sürüldü. İkinci single John Lennon ve Paul McCartey tarafından verilen ''I Wanna Be Your Man'' oldu. Bo Diddley'in ''Not Fade Away'' şarkısının bir versiyonu olan üçüncü single piyasaya sürüldü. Bu single Rolling Stones grubunun müzik listelerinde ilk ona girmesini sağladı. Rolling Stones'un ilk albümünün adı yoktu fakat büyük bir başarı yakaladı ve listelere bir numaradan giriş yaptı. Rolling Stones'a ilk altın plak ödülünü kazandıran single albümü ''It's All Over Now'' oldu. Bu dönemde piyasaya sürülen ''(I Can't Get No) Satisfaction'' hem bir numaraya yükseldi hem de The Rolling Stones'un en önemli parçalarından biri oldu. 

Grubun ikinci albümü ''Rolling Stones Number 2'' 1965 yılında piyasaya sürüldü. Aynı yıl The Rolling Stones ''The Last Time'' single'ını çıkaracak ve yine listelerde bir numara olacaktı. İlk başladığı dönemlerde Avrupa'da tanınan grup 1960'ların ortalarında yaşanan ''British Invasion'' olarak adlandırılan İngiliz rock müzik furyasıyla beraber Amerika'ya yayıldı. Grup 50. yılını 2012 yılında kutladı ve 50. yılları anısına '50' adında bir kitap yayınladı. Grubun dudak ve dilden oluşan amblemleri de yenilenerek 50. Yıldönümü boyunca kullanıldı. Grup üyeleri 2012-2013 yıllarında dünya turnesi gerçekleştirdi. Albüm ve kitaplarının yanı sıra The Rolling Stones aynı zamanda bir belgesel filme de sahip. 2008'de ''Shine a Light'' adıyla yayınlanan ve The Rolling Stones'un ''A Bigger Bang'' turnesinden görüntülerin yer aldığı film grubun kariyer hikayesini anlatır.

Günümüzde tüm dünyada milyonlarca hayranı olan, 200 milyondan fazla albüm satmış ve müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran The Rolling Stones konserleri adeta bir müzik şölenine dönüşüyor ve izleyenler hayatları boyunca unutamayacakları hatıralarla konser alanından ayrılıyor. Sen de bu heyecana dahil olmak, yarım asrı aşkın süredir müziğin en iyilerinden biri olmayı başaran The Rolling Stones'u sahnede izlemek için biletlerini StubHub'ten al! StubHub en iyi konser biletlerini senin için bir araya getirdi. The Rolling Stones konser biletleri StubHub'le artık bir tık uzağında. 

The Rolling Stones 2017 yılını muhteşem konserlerle geçirmeye hazırlanıyor. 2016 Aralık ayında çıkardıkları Blue & Lonesome albümleriyle alışılagelmiş türlerinden biraz daha farklı bir müzik ortaya koysalar da tüm hayranlarını yeniden heyecanlandırmayı başardılar. Eylül ayında Almanya'da başlayacağı açıklanan bu konserler serisinde açıklanan diğer ülkeler arasında Avusturya, İsviçre, İtalya, İspanya, Hollanda, İsveç, Danimarka ve Fransa da bulunuyor. Sen de bu efsane grubun, tadına doyulmaz konserlerini canlı izlemek istiyorsan The Rolling Stones biletlerini StubHub'ten hemen satın al, dilediğin ülkede ve şehirde tarihin en önemli gruplarından birini en yakından dinle.


Nerede

  • Tümü
  • Almanya
  • Avusturya
  • Danimarka
  • Fransa
  • Hollanda
  • İspanya
  • İsveç
  • İsviçre
  • İtalya
Tüm biletler TRY üzerinden ödenmektedir. USD üzerinden olan ücretler bilgilendirme amaçlıdır.

Yaklaşan uluslararası etkinlikler

Stadtpark Freilichtbühne, Hamburg, Almanya
225,89 USD itibaren 790,26 TL +100 bilet kaldı
225,89 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Stadtpark Hamburg, Hamburg, Almanya
itibaren 0 bilet kaldı
Biletleri gör
Olympiastadion, Münih, Almanya
225,89 USD itibaren 790,26 TL +100 bilet kaldı
225,89 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Olympiastadion München, München, Almanya
itibaren 0 bilet kaldı
Biletleri gör
Red Bull Ring, Spielberg, Avusturya
149,88 USD itibaren 524,34 TL +100 bilet kaldı
149,88 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Letzigrund Stadium, Zürih, İsviçre
249,46 USD itibaren 872,74 TL +100 bilet kaldı
249,46 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Mura Storiche, Lucca, İtalya
231,39 USD itibaren 809,52 TL +100 bilet kaldı
231,39 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Estadio Olímpico Lluis Companys, Barcelona, İspanya
Los menores de 16 años deben ir acompañados de padre, madre o tutor legal.
202,50 USD itibaren 708,44 TL +100 bilet kaldı
202,50 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Amsterdam Arena, Amsterdam, Hollanda
De plattegrond wordt aangepast en komt nog niet overeen met de originele.
214,05 USD itibaren 748,85 TL +100 bilet kaldı
214,05 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Parken Stadion, Kopenhag, Danimarka
199,82 USD itibaren 699,06 TL +100 bilet kaldı
199,82 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Esprit Arena, Düsseldorf, Almanya
308,08 USD itibaren 1.077,81 TL +100 bilet kaldı
308,08 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
ESPRIT arena, Düsseldorf, Almanya
itibaren 0 bilet kaldı
Biletleri gör
Friends Arena, Stockholm, İsveç
163,40 USD itibaren 571,64 TL +100 bilet kaldı
163,40 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
GelreDome, Arnhem, Hollanda
238,49 USD itibaren 834,37 TL +100 bilet kaldı
238,49 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
U Arena, Nanterre, Fransa
169,74 USD itibaren 593,84 TL +100 bilet kaldı
169,74 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
U Arena, Nanterre, Fransa
198,50 USD itibaren 694,46 TL +100 bilet kaldı
198,50 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
U Arena, Nanterre, Fransa
134,40 USD itibaren 470,20 TL +100 bilet kaldı
134,40 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör
Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.