Opera ve Klasik Müzik

Büyük bir orkestra karşısında oturup, dünyanın en iyi bestecileri tarafından bestelenmiş harikulade eserleri dinlemek kadar heyecan verici bir şey çok nadir bulunur. Vivaldi’den Porpora’ya, Wagner’den Mozart’a, Beethoven’a, Claude Debussy’den Thomas Arne’a, Tchaikovsky’ye, Ferenc Erkel’e, Stanislaw Moniuszko’ya, Tigran Tchoukhajian’a ve daha nice bestekarların unutulmaz eserlerinin uyarlamalarına ve yeni eserlerin gösterine StubHub sayesinde ulaşabilir, geniş fiyat ve koltuk seçenekleri arasından dilediğini seçip opera ve klasik müzik biletlerine tahmininden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsin.

16. yüzyılda İtalya’da temelleri atılan opera, oradan tüm Avrupa’ya yayılmıştır. Almanya’da Schütz, Fransa’da Lully ve İngiltere’de Purcell 17. Yüzyılda türün tanınmasında büyük rol oynamışlardır. Ses aralıkları erkeklerde, bas, bas-bariton, bariton, tenor, kontrtenor iken; kadınlarda ise, kontralto, mezzo-soprano ve sopranodur.  Bu alandaki en meşhur ses sanatçılarından bazıları, Maria Callas, The Three Tenors (Luciano Pavarotti, Plácido Domingo ve José Carreras), Feodor Chaliapin, Jussi Björling, Rosa Ponselle, Birgit Nilsson, Alfredo Kraus olarak sıralanabilir. En güzel müzikleri, en gözde etkinlikleri kaçırmaman için adres StubHub. Opera ve klasik müzik biletlerinden arzu ettiklerini seçebilir ve garantili olarak satın alabilirsin.


Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.