NBA

Basketbolu birçok insana sevdirmeyi başaran, yetiştirdiği sporcularla bizleri her daim büyüleyen NBA (National Basketball Association) her sezonunda yeni yıldızlar çıkarmaya devam ediyor. NBA maç biletlerini sen de StubHub garantisiyle satın al ve en iyi basketbol takımlarını ve en yetenekli basketbolcuları aynı parke üzerinde, unutamayacağın bir atmosfer içerisinde seyretme şansını yakala.

Türkçe ismiyle Ulusal Basketbol Birleşimi yani NBA’in ilk tohumları, 6 Haziran 1946 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde atılmış ve 1949 yılında güncel ismini almıştır. NBA genellikle “Doğu” (Atlantik, Merkez, Güneydoğu) ve “Batı” (Güneybatı, Kuzeybatı, Pasifik) konferanslarına ayrılır ve bu konferanslar 15’er takımdan oluşur. Her konferans ise 5’er takımın oluşturduğu 3’er gruba ayrılır.

Sezon sonunda ise her iki konferanstan 8’er takım playoff’larda oynama hakkı kazanır. Playoff’lar ise 7 maç üzerinden oynanmaktadır ve 4 galibiyete ulaşan takım bir sonraki rakibiyle eşleşir. Konferans finali sonrasında Konferans şampiyonları belirlenir ve bu iki ekip NBA Finali’nde karşılaşarak şampiyonluk için birbirleriyle mücadele ederler. Sen de bu kıyasıya mücadele içerisindeki karşılaşmalarda tribündeki yerini al. NBA biletlerini hemen satın al, basketbolun devlerini yerinde izle.

NBA Tarihinde Şampiyon Olan Takımlar

  • 17 – Boston Celtics
  • 16 – Los Angeles Lakers
  • 6 – Chicago Bulls
  • 5 – San Antonio Spurs
  • 4 – Golden State Warriors
  • 3 - Detroit Pistons / Miami Heat
  • 2 – Houston Rockets / New York Knicks / Philadelphia 76ers
  • 1 – Atlanta Hawks / Portland Trail Blazers / Sacramento Kings /Milwaukee Bucks / Dallas Mavericks / Washington Wizards / Cleveland Cavaliers

Wilt Chamberlain, Kareem Abduljabbar, Magic Johnson, Larry Bird, Michael Jordan, Karl Malone, Scottie Pippen, John Stockton, Charles Barkley, Shaquille O’Neal, Tim Duncan, Kobe Bryant, Allen Iverson, Lebron James, Kevin Durant, Stephen Curry, Blake Griffin ve daha nice unutulmaz ismi bize izleme şansını yaşatan NBA maç biletlerini StubHub güvencesiyle, hiç düşünmeden satın alabilir ve dünyanın en iyi basketbolcularını sadece metrelerce uzaklıktan izle.


Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.