Kullanım Koşulları

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2019

Aşağıdaki Kullanım Koşulları ("Kullanım Koşulları") bu Websitesinin kullanımını düzenlemektedir.

Bununla birlikte, bu belge aracılığıyla İnternet Portalı'nın kullanıcıların aralarında gerçekleştireceği bilet işlemi sırasında uyulması gereken kurallar ve takip edilmesi gereken adımlar belirlenmektedir.

İnternet Portalı'nın hizmetlerini kullanan kişi İnternet Portalı kullanıcısı (ileride "Kullanıcı" olarak anılacaktır) kabul edilir ve bu kişiİnternet Portalı'na giriş yaptığı andan itibaren StubHub tarafından belirlenen Kullanım Koşulları'nı eksiksiz kabul etmiş sayılır.

Bununla birlikte İnternet Portalı'nın kullanımı, StubHub tarafından Kullanıcı'nın bilgisine sunulmuş olan işbu Kullanım Koşulları'nı tamamlayan, düzenleyen ve/veya onların yerine kullanılabilecek tüm kullanım talimatları, düzenlemeler ve bildirimlere tabidir.

StubHub, işbu Kullanım Koşulları üzerinde düzenleme yapma hakkına sahiptir. Bu durumda StubHub, kayıtlı Kullanıcılar'ını Kullanım Koşulları'nda yapılan değişikliklerden önceden haberdar edecek ve bu değişiklikler otomatik olarak sistemde eskilerinin yerini alacaktır. Kullanım Koşulları'nda yapılan değişikliklerden sonra Kullanıcı'nın bu Servisi kullanması Genel Koşulları yeni haliyle eksiksiz kabul ettiği anlamına gelir. Kullanıcı Kullanım Koşulları'nda yapılan değişiklikleri kabul etmezse İnternet Portalı'nda sunulan hizmetlerden yararlanmayarak veya varsa hesabını kapatarak anlaşmayı iptal edebilir.

İnternet Portalı'na giriş yapmak ve içeriklerini incelemek ücretsizdir. Kullanıcı StubHub tarafından sunulan hizmetlerini kullanmak istediği takdirde işbu belgede belirtilen ücretleri ödemekle yükümlüdür.

Kullanıcı, hem verilen hizmetlerin özellikleri, hem anlaşmanın genel şartları hem de sözleşmenin hatasız hale getirilmesi ile ilgili burada sunulan bilgilerin, anlaşmaya varılması işleminde herhangi bir hata olmaması için yeterli olduğunu kabul etmektedir. Bununla birlikte StubHub, Kullanıcı tarafından kendisinden resmi olarak talep edildiği takdirde akdi ilişki hizmetlerinin tüm teknik özelliklerini Kullanıcı'ya bildirecektir.

Bilet değişimi özel koşulları.

StubHub, İnternet Portalı aracığıyla Kullanıcıları'na halka açık gösteri ve temsillere giriş hakkı sağlayan bir kupon/mülkiyetin (ileride "Bilet" olarak anılacaktır) yasal hakkını elinde bulunduran ve bunları üçüncü şahıslara ücretli veya ücretsiz olarak verme yetkisine sahip kişiler (sadece tanımlama amaçlı olarak ileride "Satıcı" olarak anılacaktır) ile bu Biletleri devralan veya teslim alan olmaya gönüllü kimseler (sadece tanımlama amaçlı olarak ileride "Alıcı" olarak anılacaktır) arasında ürün işlemi sağlama hizmeti (ileride "Hizmet" olarak anılacaktır) vermektedir.

StubHub yukarıdaki paragrafta belirtilen hiçbir ürünün sahibi, tedarikçisi veya mutasarrıfı olmadığı gibi bunların satışını, kiralanmasını, bağış olarak verilmesini veya transferini gerçekleştirmez. Yalnızca İnternet Portalı Hizmetleri'ni Kullanıcıların hizmetine sunarak bunların işleminin ve bunlara ait iktisadi prosedürün güvenli ve doğru bir şekilde yayılmasını kolaylaştırır ve garanti eder. StubHub biletlerin yasal hakkını Kullanıcılar (alıcı ve satıcı) arasında devretmez.

StubHub, Hizmet aracılığıyla Alıcılar ve Satıcılar arasındaki işlemleri kolaylaştıran bir platformdur. Bu nedenle bu işlemin sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğini garanti etmez, yapılan işlemin sonuçları alıcı ve satıcıların hür iradesine bağlıdır. Bu koşulların kabulüyle Kullanıcılar, bu Hizmeti kullanarak yapılan veya yapılmaya çalışılan işlemlerin sonuçlarından StubHub 'yi, kanunen zorunlu kılınan sorumluluklar haricinde, tüm sorumluluklardan muaf tutar.

Bununla birlikte StubHub, kayıtlı Satıcıların satışa sunduğu biletlerin gerçekliği ve doğruluğunu garanti veya kontrol etmediği gibi Satıcılar ilan verdikleri biletler hakkında tam, doğru ve gerçek bilgi vermekle yükümlüdürler. StubHub Satıcıların ilana sunulan bileti satmaya yetkisi olduğunu garanti veya kontrol etmez.

Hizmet, StubHub ile Kullanıcılar arasında oluşturulan ve bu koşulların kabul edilmesiyle tamamlanan aracılık sözleşmesinin konusunu oluşturmaktadır. İşbu aracılık sözleşmesi ile StubHub, Hizmet'i kullanan Kullanıcılar arasında çiftyönlü bir ilişki kurmakta, Alıcılar ve Satıcılar arasında kurulan akdi ilişkiden muaf tutulmaktadır.

1.Kullanıcı giriş kaydı.

1.1.Yükümlülük:

Kullanıcıların Hizmetten yararlanabilmeleri için öncesinde İnternet Portalı'na kayıt yapmaları gerekmektedir. Kayıt yapabilmesi için Kullanıcı'nın işbu koşulları kabul etmesi gerekmektedir.

1.2.Şartlar:

Kullanıcı olarak Kayıt yaptırabilmek için ilgili kişinin onsekiz yaşından büyük olması ve kanuni ehliyetinin bulunması gerekmekte olup ve StubHub'ın kayıt formunda kendisinden talep ettiği bilgileri sunmakla sorumludur. Bu bilgiler Gizlilik Politikamız sayfasında görülebilecek Gizlilik ve bilgilerin korunması politikamız aracılığıyla korunacaktır.

1.3.Gerekli bilgiler:

Kayıt yapabilmek için Kullanıcının ad, soyad, elektronik posta adresi ve cep telefonu numarası bilgilerini StubHub'a bildirmesi gerekmektedir.

1.4.Kullanıcı adı ve şifre:

Kullanıcı kayıt formunu doldurduğunda kendisine, kayıt formunda belirttiği elektronik posta adresiyle eşleşen bir Kullanıcı Kimliği ve kişisel bir şifre verilir, bu şifreyi Kullanıcı istediği zaman değiştirebilir. Kullanıcı Kimliğine ait tüm sorumluluk ve bunun güvenliği Kullanıcı'ya ait olup Kullanıcı kendisine ait Kullanıcı Kimliği ve şifresiyle yapılan tüm işlemlerden bizzat sorumludur.

1.5.Bilgilerin doğruluğu:

Kayıt sürecinde Kullanıcı'nın verdiği tüm bilgiler doğru, gerçek ve tam olmak zorundadır. Buna göre, Kullanıcı Hizmetleri kaydı için doldurduğu formlarda verdiği bilgilerin tümünün doğru olduğunu kabul eder. Bununla birlikte Kullanıcı StubHub'a verdiği bilgilerin Kullanıcı'nın o anki gerçek durumuna karşılık gelecek şekilde güncellenmiş halini bildirmekle yükümlüdür. Her koşulda, verdiği herhangi bir yanlış veya eksik bildirimden dolayı StubHub veya üçüncü şahıslara sebep olacağı herhangi bir zarardan Kullanıcı'nın kendisi sorumludur.

2. Sözleşme Birimi:

2.1. Aşağıdaki konumlar içerisinde bulunan bir etkinlik için Web Sitemizdeki Biletleri satın alır veya satarsanız:

2.1.1. İngiltere'de, 1 More London Place, London, İngiltere, SE1 2AF merkezli StubHub (UK) Limited ile sözleşme yapıyor olursunuz.

2.1.2. Mesika'da, Avenida Insurgentes Sur 253, piso 3, Colonia Roma Norte, Delegación Cuauhtemoc, 06700, Ciudad de México, Meksika merkezli EVANDTI, S.A. de C.V. ile sözleşme yapıyor olursunuz.

2.1.3. Japonya'da, Level 15, Cerulean Tower, 26-1 Sakuragaoka-cho, Shibuya-ku, Tokyo, Japan 150-8512 merkezli Ticket Experience, Co. Ltd. ile sözleşme yapıyor olursunuz.

2.1.4. Güney Kore'de, The Executive Centre, Level, Two IFC, 10 Gukjegeumyung-ro, Yeoungdeungpo-gu, Seoul, 07326 South Korea merkezli Ticket Experience, Inc. ile sözleşme yapıyor olursunuz.

2.1.5. Dünyanın geri kalan her yerinde, B-95630034 kurumsal vergi sicil numarası ve Cilt 518, Sayfa 69, Yaprak BI-57766 ile Vizcaya Merchantile Registry altında tescilli olan Calle Uribitarte No:6, 48011 Bilbao, Vizkaya, İSPANYA merkezli Ticketbis S.L. ile sözleşme yapıyor olursunuz.

2.2. Sözleşme birimi bundan böyle bu belgede "StubHub", "biz", "bize", "bizim" olarak anılmaktadır.

2.3. Arjantin Sitemizde tüm ödemeler Evandti AR, S.A. tarafından halledilmektedir. Buna göre, Arjantin Sitemizde Bilet satın alırsanız ve/veya satarsanız, Ticketbis S.L. ile sözleşmenize ek olarak yalnızca bu gibi ödeme faaliyetleri açısından, Evandti AR, S.A. ile sözleşme yapıyor olursunuz.

2.4. Brezilya Sitemizde tüm ödemeler Eventbis Brasil-Tecnologia para Eventos e Tickets, Ltda. tarafından halledilmektedir. Buna göre, Brezilya Sitemizde Bilet satın alırsanız ve/veya satarsanız, Ticketbis S.L. ile sözleşmenize ek olarak yalnızca bu gibi ödeme faaliyetleri açısından, Eventbis Brasil-Tecnologia para Eventos e Tickets, Ltda. ile sözleşme yapıyor olursunuz.

3. Bilet satışı:

3.1.Bilet hakkında bilgi.

Kayıt yaptıktan sonra biletini satışa sunmak isteyen kişi, formda istenen tüm alanları doğru, gerçek ve detaylı bir şekilde, diğer bilgilerin yanında söz konusu halka açık gösterinin yer, tarih bilgilerini, bilet türünü, bilette olabilecek muhtemel kısıtlamaları ve bu bilet için istediği fiyatı (Teklif) İnternet Portalı'nda bildirmekle yükümlüdür.

Bununla birlikte Kullanıcı StubHub'ın yapılan işlemin ücretini belirtilen zamanda yatırabilmesi amacıyla son kullanma tarihi belirtilen gösterimin bitiminden sonraki bir tarih olan bir kredi veya banka kartı numarasını StubHub'a bildirmesi zorunludur. Mümkün olan ödeme şekilleri İnternet Portalı'nda belirtilmiş satış formunda yer alanlardır.

3.2.Teklifin yayınlanması.

Kullanıcı tarafından teklif bilgilerinin İnternet Portalı'nda yayınlanması, StubHub'a ve ortak ve/veya katılımcı şirketlerin olması durumunda bu şirketlere, bu bilgileri sahip oldukları web sitelerinde münhasir hak olmaksızın yayınlama hakkı verir.

Teklifin İnternet Portalı'nda yayınlanması ile Satıcı işlemin belirtilen koşullarda gerçekleşeğini kabul ve garanti eder.

Bununla birlikte, Teklif'in yayınlanması Satıcı için aracılık hizmeti siparişinin oluşturulduğu ve StubHub tarafından Satıcı'ya yönelik Hizmet işleminin başlaması anlamına gelir.

Alıcının Teklif'i kabul etmesiyle birlikte sunulan hizmetten StubHub kazanç sağlayacaktır ve şartların yerine getirilmemesi durumunda, ayrıca sonradan meydana gelebilecek StubHub açısından olumsuz ve zararına olan durumlardan dolayı StubHub para cezası alma hakkına sahiptir.

3.3.Yayınlanan Teklif'lerin geçerlilik ya da meşruluk süresi.

Genel olarak, Biletlerin geçerlilik süreleri ait oldukları gösterimin tarihlerine bağlı olarak değişir.

Satıcıların "Son Dakika Programı" satış sistemine bağlı olmayan biletleri için son geçerlilik tarihi ait olduğu gösterimin başlamasından önceki 3 (üç) iş günü olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirtilenlere rağmen bazı gösterimlerde, StubHub 'nin verdiği hizmetin haricinde oluşabilecak durumlardan dolayı Teklif'lerin geçerlilik tarihi değişiklik gösterebilir. Bu durumda StubHub bu durumların geçerliliğinden emin olduğunda Teklif'lerin geçerlilik süresindeki değişiklikler ile ilgili kullanıcılara bilgi verecektir.

3.4.Ücretsiz yayınlama.

Satıcı Teklif'ini ücretsiz yayınlayacaktır. StubHub yalnızca söz konusu biletin satışı veya kiralanması durumunda komisyon ücreti alacaktır. Herhalükarda işbu sözleşmenin 2.10. kısmında belirtilen şartlar geçerliliğini korumakta olup Satıcının şartlara uymaması durumunda para cezası uygulanacaktır.

3.5.Kredi veya Banka Kartı.

Teklifi yayınlanmasıyla birlikte Kullanıcı StubHub'a son kullanma tarihi belirtilen gösterimin bitiminden sonraki bir tarihe denk gelen bir kredi veya banka kartı numarası vermekle yükümlüdür. Burada belirtilen Kullanım Koşulları'na göre, bu numarayı vererek Kullanıcı StubHub'ı biletlerin satışından ve StubHub tarafından sunulan hizmetlerden kaynaklanan ücretlerin ve borçların karşılanması için tam yetkili kılmaktadır.

3.6.Bilet satışına ait vergiler.

Teklife sunduğu biletlerin işleminin herhangi bir vergiye dahil olması halinde gerekli vergi tipini ve miktarını belirleyip son satış ücretine eklemek satıcının sorumluluğundadır. Bu vergilere StubHub tarafından Hizmet Kullanıcıları'na sunulan Hizmetler için Kullanıcılar'dan alınan Katma Değer vergisi dahil değildir.

3.7.Teklif fiyatının satıcı tarafından belirlenmesi.

Teklif'in işbu Kullanım Şartları'na uygun olarak yayınlanması satıcının bu işlemden elde etmek istediği geliri belirtmesini de kapsar. Satıcı İnternet Portalı'nda bulunan satış formunu doldururken bahsi geçen fiyatı da bildirmekle yükümlüdür.

Fiyatın belirlenmesi sadece Satıcının sorumluluğundadır, StubHub'ın bu süreçte hiçbir etkisi yoktur.

Buna göre satıcı fiyat belirlemede özgürdür, bununla birlikte 3.6. kısımda belirtilen işlem vergilerini ve StubHub'ın sağladığı 3.8. kısımda açıklanacak olan hizmet bedelini de göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Herhangi bir Alıcı teklifini satın alana kadar Satıcı, Teklifi'nde belirttiği fiyatı istediği zaman yeniden düzenleyebilir.

3.8.Bilet satışlarının Hizmet bedeli.

StubHub kendisine ait İnternet Portalı aracılığıyla yapılan işlemlerden Hizmet bedeli almaktadır. Bu servisin bedeli aşağıdaki şekilde belirlenmektedir:

3.9.Satıcının kabul edilen Teklifle korelasyonu.

StubHub'ın Satıcıya biletinin satışının onaylandığını veya beklemede olduğunu bildirdiği ilk elektronik postasından itibaren teklif geri çekilemez veya düzenlenemez, Satıcı biletleri Alıcının hizmetine sunmak üzere hazır bulundurmakla yükümlüdür. İşlem Alıcı tarafından onaylandığında StubHub Satıcıya satışın onaylandığına dair bir elektronik posta gönderir ve Satıcı, Alıcının satın aldığı biletlerden faydalanmasını sağlayacak şekilde işlemi tamamlamakla yükümlüdür.

Gerçekleştirilen satışlar iptal edilemez. StubHub'ın satıştan sonra gösterilerin gidişatında meydana gelebilecek yer, tarih değişiklikleri, gösterinin gerçekleştirileceği yerin durumu veya gösterinin iptal olması gibi durumlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Bir üst paragraftaki durumların meydana gelmesi durumunda talep edilecek tamamlanmış bir satışın ödeme iptali, yalnızca StubHub'ın takdirine bağlı olarak gerçekleştirilebilir.

3.10. Satıcı'nın şartları yerine getirmemesi. Cezalar.

Satıcılarının burada belirtilen şartlara uymaması veya kendilerinden kaynaklı herhangi bir hata yüzünden satışları gerçekleştirilememiş tüm biletler için StubHub Satıcılardan maddi para cezası alacaktır. Bu fiyatlara StubHub'ın tam olarak gerçekleştirilemeyen siparişlerin çözümlenmesi için harcadığı masraflar da dahildir. Bununla birlikte, StubHub mükerrer bir şekilde kuralları ihlal eden veya şartları yerine getirmeyen satıcıların hesabını kapatma yetkisine sahiptir. Aşağıdaki durumların oluşması durumunda bahsi geçen cezalar satıcılara uygulanacaktır:

StubHub tarafından satıcılara uygulanan cezalar her zaman maddi para cezalarıdır. Bu ücret Satıcının satış için garanti olarak verdiği ödeme şekli üzerinden veya Satıcıya ödenecek birikmiş satış ücretleri üzerinden karşılanacaktır.

Satıcının aşağıda belirtilen ihlalleri gerçekleştirmesi durumunda idari giderler cezası, uygulama şekli nasıl olursa olsun, StubHub tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir:

3.10.1.Biletlerin geç gönderilmesi durumunda uygulanacak ceza.

Biletler, bileti yayınlarken gönderme tarihi olarak işaretlenen tarihten sonra en fazla 72 saat içerisinde gönderilmelidir. Geç gönderilen her paket için Satıcıya otomatiik olarak ceza uygulanacaktır. Cezalar adresinden geç gönderilen biletlere ait cezalar takip edilebilir.

Bu fiyata StubHub'ın siparişin durumunu takip etme ve Alıcının sorularını cevaplama ücretleri dahildir. Satıcı, yukarıda belirtilen zamanında göndermeme cezası ve satış komisyonu haricindeki satış ücretini alacaktır.

Ücret -Ceza- aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda uygulanmayacaktır:

3.10.2.Alıcı tarafından kabul edilen fakat yanlış gönderilmiş biletlere uygulanan cezalar.

İlanda belirtiği şekilde olmayıp başka bilet gönderildiği ve kendisine gönderilen bu biletin Alıcı tarafından kabul edildiği durumlarda, StubHub'ın söz konusu bileti kabul etmesi için Alıcıya uyguladığı indirim kadar yanlış bilet cezası uygulanacaktır. Alıcıya telafi olarak uygulanacak bu ücretin miktarı yalnızca StubHub tarafından belirlenecek olup doğrudan Alıcıya ödenecektir.

Bu durumda Satıcı, gerekli satış komisyon ücreti ve gerektiğinde alıcıya yapılacak indirim haricindeki satış ücretini alacaktır. Alıcı, şipariş verdiği biletin yerine gönderilen bir başka bileti kabul etmezse, sipariş başarısız sayılacak ve "başarısız siparişler" için belirlenen ceza ücreti uygulanacaktır (bknz.2.10.3).

Aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda gönderi yanlış kabul edilir:

Yukarıda belirtilen durumlar uygulanırken İnternet Portalı'nda yer alan haritadaki kategori ve bölümler baz alınır. Bu nedenle, ilanlar ve ilanı yapılan biletler, ait oldukları gösterimin İnternet Portalı'nda StubHub tarafından sunulan haritasının bölüm ve kategorilerine göre yayınlanmalıdır. Harita olmadığı takdirde, Gösteri'nin yayıncısı tarafından belirlenen koltuk dizini esas alınacaktır.

3.10.3.Başarısız sipariş cezası:

Aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda StubHub siparişi başarısız kabul eder:

Satıcının bileti göndermediği veya gönderdiği yanlış bileti alıcının kabul etmemesi ve StubHub'ın alıcıya para iadesi yapmak veya başka bir satıcıya yönlendirmek zorunda kalması durumunda satıcı, söz konusu satışın parasını alamaz ve StubHub'a başarısız sipariş nedeniyle maddi para cezası öder.

Başarısız siparişe uygulanacak para cezası, biletlerin satıldığı fiyat ile aynı veya bir üst kategoriden başarısız siparişin yerine konması amacıyla alınan biletin fiyatı arasındaki fark olarak belirlenmiştir. Başarısız sipariş için uygulanan minimum para cezasını Cezalar adresinden öğrenebilirsiniz.

Satıcı, StubHub yanlış gönderdiği biletin, Alıcı bu bileti kabul etmediği takdirde, kendisine iade edilmesini talep etme hakkına sahiptir. İade olarak satıcıya geri gönderilen biletlere ait gönderi masrafları tamamen satıcıya aittir. Bununla birlikte Alıcı, başarısız siparişten doğan para iadesi hakkını elde edebilmesi için yanlış bileti StubHub'a iade etmekle yükümlüdür.

3.11.Biletlerin Satıcı tarafından gönderimi.

Satıcı kendisinin sattığı biletlerin gönderiminden sorumlu tek kişidir. Farklı kargo şirketlerinin farklı prosedürler izlediğini ve gönderi süresinin buna göre değişebileceğini göz önünde bulundurmakla yükümlüdür:

Satıcının elinde gönderi makbuzu olmadığı veya kargocu gönderi etiketini scannerda okutmadığı takdirde StubHub gönderinin teslim alınıp alınmadığını kontrol edemez ve başarısız satışlara uygulanan cezaları Satıcıya uygulama hakkına sahip olur.

3.12.Elektronik biletler (e-Tickets)

Satıcı ilanda belirttiği aynı bileti gönderme veya yükleme aşamasında başarısız olursa StubHub başarısız gönderilere ait cezaları Satıcıdan tahsil eder. Satıcı bileti geçerli olmayan bir PDF formatında (veya başka bir format) yükler veya elektronik posta ile yollarsa veya biletleri taratarak yahut fotokopi çekerek kendi dosyasını oluşturursa satış iptal edilir ve Satıcıya başarısız gönderilere uygulanan idari masraf cezası uygulanır.

3.13.Hızlı bilet gönderimi.

İlanda "hızlı gönderi" seçeneğini tıkladığında Satıcı bileti sipariş tarihinden itibaren 72 saat içinde göndereceğini garanti etmektedir. Bu süre dolduğunda biletler gönderilmemişse StubHub Satıcıya herhengi bir tazminat ödemeksizin siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Öte yandan StubHub siparişi iptal etmemeye karar verdiği takdirde satıcıya bu belgenin 3.10.1. kısmında açıklanan geç gönderilere ait para cezası uygulayacaktır. "Hızlı gönderi" süresi (satıştan sonraki 72 saat) dolduğunda siparişi iptal etmek veya geç gönderilere ait para cezasını uygulamak StubHub'ın kararına bağlıdır.

3.14.İşlem ücretinin Satıcıya ödenmesi.

İşlem başarıyla gerçekleştirildiği takdirde StubHub Satıcıya ilanı yayınlarken belirttiği ödeme şekli aracılığıyla ödeme yapacaktır.

Satıcıya, bu belgenin 2.7. kısmında açıklanan şekilde kendisinin belirlediği fiyat ödenecektir.

3.15.Satıcıya yapılacak ödemenin tarih ve şartları.

Sona eren etkinliklerin hesapları her ayın ikinci ve dördüncü tatil olmayan Pazartesi günü yapılmaktadır. Bu etkinlikler için satılan biletlerin StubHub tarafından ödeme talimatı bu tarihten iki iş günü sonra verilecektir. Satıcının ödemeyi teslim alma süresi önceden seçtiği ödeme yöntemine göre değişecektir.

3.16.StubHub'daki hesabını kapatma.

StubHub kendi platformu üzerinde kabul ve ihraç etme haklarına sahiptir. Burada belirtilen şartlara uymayan her Satıcı bu İnternet Portalından çıkartılabilecektir. Satıcı hesabını kapatacağı zaman tamamlanmamış tüm siparişlerini tamamlamak zorundadır. StubHub, hesabı kapandığında Satıcının satışlarını iptal etme hakkına sahiptir. Hesap kapatma işlemi tamamlandığında StubHub gereken para cezalarını uyguladıktan sonra Satıcıya tüm alacaklarını teslim edecektir.

4.Bilet satın alma.

4.1.Teklifin kabul edilmesi.

Satışa sunulan bir bileti satın almak isteyen bir alıcı burada belirtilen tüm Kullanım Koşulları'nı kabul etmek zorundadır.

Alıcının ilgilendiği Teklifin şartlarını kabul etmesi, Satıcının belirlediği fiyatı (fiyatı her Satıcı kendi belirlediği için farklılık gösterebilir), StubHub'ın bu belgenin 4.3. kısmında açıklanan Hizmet bedelini ve kargo ücretlerini kabul etmesi anlamına gelir.

Gerçekleştirilen satışlar iptal edilemez. StubHub'ın satıştan sonra gösterilerin gidişatında meydana gelebilecek yer, tarih değişiklikleri, gösterinin gerçekleştirileceği yerin durumu veya gösterinin iptal olması gibi durumlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. StubHub gösterilerde meydana gelebilecek değişikliklerden alıcıları haberdar etmeye çalışacaktır. Hiçbir şekilde Alıcılar'a yaptıkları ödemenin iadesi yapılmayacaktır.

Teklifin kabul edilmesiyle birlikte alıcı için StubHub'ın Hizmet süreci başlamış olur. Teklifin kabul edilmesiyle Alıcı, StubHub'ı, satın alma işleminin yapıldığı anda geçerli olan StubHub'ın Hizmetine uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV), mevcut ise, de dahil olmak üzere, gerçekleştirilen işlemin toplam ücretini satın alma sürecinde belirtilen ödeme şekli aracılığıyla tahsil etmesi için yetkili kılmaktadır.

4.2.Satışın Onaylanması ve Teslimi.

Herhangi bir satışın onaylanması veya beklemeye alınması durumunda StubHub Alıcının belirttiği elektronik posta adresine yapılan işlemin detaylarını içeren bir onay mesajı yollayacaktır.

Bu mesaj Satıcı ile Alıcı arasında yapılan işlemin bir kanıtı olacaktır. Alıcı gösteriye katılamaması durumunda Hizmet'i kullanarak aldığı Bileti satışa sunabilir.

Satıcının bu belgede belirtilen Kullanım Koşulları'na uymaması durumunda ve mümkün olduğu sürece StubHub Alıcıya daha iyi koşulları biraraya getiren bir bilet/biletler yollayarak satışı tamamlar. Bu biletlerin yollanması mümkün olmadığı takdirde StubHub, Alıcıya satın alma sırasında kullandığı ödeme şekli aracılığıyla daha önce ödediği ücreti iade edecektir.

4.3.Biletlerin Alıcı için fiyatı.

Biletlerin satış bedeli aşağıdaki öğelerden oluşur:

Satıcı tarafından belirlenen sabit Teklif bedeli, işbu belgedeki Kullanım Koşulları'na uygun olarak herhangi bir gösteri için Satıcının oluşturduğu bir Teklifin İnternet Portalı'nda görüntülenen fiyatıdır.

Kargo bedeli, İnternet Portalı'nda işlem yapan bir alıcının burada belirtilen kargo Hizmetlerinden faydalanması sonucu oluşan bedeldir.

Hizmet bedeli, Alıcının İnternet Portalı'nı kullanmasından kaynaklanan StubHub'ın tahsil ettiği bedeldir. Bu fiyatın belirlenme şekli aşağıdaki paragrafta açıklanmaktadır.

4.4.Bilet satın almaya uygulanan Hizmeti bedeli.

Alıcının bilet satın almak amacıyla İnternet Portalı'nı kullanmasıyla StubHub alıcının bu platformda gerçekleştirdiği tüm işlemler için aracılık hizmeti bedeli alma hakkı oluşur. StubHub'ın verdiği Hizmet'in bedeli aşağıdaki şekilde belirlenir:

Biletlerin teslim edilmesi Alıcının verdiği bilgilerin doğruluğuna(bknz. işbu belgenin 1.3. kısmı) ve gönderiyi teslim almak için uygunluk durumuna bağlıdır. Gönderi sırasında StubHub Alıcının bir önceki cümlede belirtilen şartlara uymamasından dolayı bir başka kargo şirketine daha ödeme yapma durumunda kalmasından veya yeniden gönderi yapılması gerekliliğinden kaynaklı masrafların tümü Alıcıdan tahsil edilecektir.

4.5. Elektronik Bilet (e-Tickets)

e-Bilet satın aldığında bu biletler Alıcıya elektronik posta aracılığıyla gönderilir.

5.StubHub'ın sunduğu garantiler.

StubHub Hizmet kullanıcılarına tüm işlemlerinde gizlilik ve güvenlik garantisi, verilen bilgilerin mahremiyeti ve 2048 bitlik Secure Sacket Layer (SSL) ile şifreleme sağlamaktadır. Gerçekleştirilen tüm işlemlerin ödemesi tamamen güvenli ve güvenilir finansal kuruluşların terminalleri kullanılarak yapılır. Aynı şekilde Hizmet'in kullanımı için VeriSign'ın sağladığı dijital sertifika garantisi uygulanmaktadır.

5.1.Satıcılar için garanti.

5.2.Alıcılar için garanti.

6.Promosyonlu teklifler.

StubHub sunduğu hizmetler üzerinden promosyon veya indirim yapabilir. Bu promosyon veya indirimlerin şartları ve kapsamı İnternet Portalı'nda yayınlanmak zorundadır ve bunların düzenlenmesi açıkça belirtildiği şekilde yapılacaktır.

7.Bildirimler-Haberler.

Daha iyi ve güvenli bir haberleşme sağlamak için StubHub ile kullanıcılar (Alıcı veya Satıcı) arasında yapılan tüm iletişimler yazılı olarak elektronik posta gerçekleştirilecek, bu postalar Kullanıcılar için StubHub'ın sunduğu Hizmetlerin veya yürütmelerin bir kanıtı olacaktır.

Bununla birlikte, bazı özel durumlarda, daha çabuk iletişim kurulabilmesi için StubHub Kullanıcı ile öncelikle kayıt formunda belirttiği numaradan telefonla iletişime geçecek ve bu bildirimi elektronik posta ile de gönderecektir.

Herhalükarda Satıcının yayınladığı Teklifler ve Alıcının kabul ettiği teklifler hakkında onaylama postası StubHub tarafından daima kendilerine önceden verdikleri geçerli elektronik posta adreslerine yollanacaktır.

Kullanıcıların StubHub'a gönderdiği tüm bildirimler info@stubhub.com.tr adresine gönderildiği sürece geçerli sayılacaktır.

StubHub tarafından Kullanıcı'ya gönderilen bildirimler ve haberler aşağıdaki şekilde gerçekleştirildiği sürece geçerli sayılacaktır:

8.Lojistik. Bilet gönderme/alma servisi.

Yapılan işlemleri kolaylaştırmak amacıyla StubHub Kullanıcıları'na, Hizmet'lerin bir parçası olarak bilet gönderme ve alma servisi sunmaktadır.

Bu servis, StubHub tarafından bir kargo/taşımacılık şirketine yaptırılacaktır.

9.İnternet Portalı ve hizmmetleri doğru kullanma zorunluluğu.

Kullanıcı, İnternet Portalı'nı ve burada sunulan Hizmetleri kullanırken burada açıklanan Kullanım Koşulları'na, Kanunlara ve kendisine bildirilen diğer tüm bildirimlere, uyarılara, kullanım şekillerine, bunların dışında genel ahlak kurallarına uymak, bunları toplum düzenini bozmayacak şekilde kullanmakla mükelleftir.

Kullanıcı, Hizmet'i üçüncü şahısların hak ve menfaatlerine zarar verecek şekilde kullanamaz; bununla birlikte StubHub'a, diğer Kullanıcılara veya herhangi bir internet kullanıcısına (hardware, software) ait bilgisayarların, bu bilgisayarlarda kayıtlı belge, arşiv ve her türlü dökümanın ve Hizmet'in, normal çalımasını engelleyecek, bunlara zarar verecek, aşırı yüklenmeye neden olacak, bozacak (hacking) şekilde bir kullanımdan kaçınmak zorundadır.

10.İçeriklerin doğru kullanılması zorunluluğu.

Yukarıda belirtilenlere uygun olarak, Kullanıcı İnternet Portalı'nda kullanıcıların hizmetlerine sunulan içerikleri, burada açıklanan Kullanım Koşulları'na, Kanunlara ve kendisine bildirilen diğer tüm bildirimlere, uyarılara, kullanım şekillerine, bunların dışında genel ahlak kurallarına uyarak, bunları toplum düzenini bozmayacak şekilde kullanma hakkına sahiptir. Bu içerikler aşağıdaki gibi sıralanmıştır, fakat bu sıralama bir sınır teşkil etmemektedir: yazılı belgeler, resimler, grafikler, simgeler, teknoloji, software, linkler, diğer sesli ve görüntülü içerikler, grafik dizaynı ve kaynak kodu (ileride "İçerikler" olarak anılacaktır). Özel olarak aşağıdaki davranışlardan kaçınmakla yükümlüdür:

Kullanıcı, duruma göre kendisine sunulmuş veya İçerikler'in bulunduğu web sayfalarında belirtilmiş, veya İnternette genel olarak kullanılan ve İçerikler'e, İnternet Portalı'na ve/veya Hizmet'e zarar verme riski oluşturmayan şekil ve prosedürler haricinde İçerikler'i ele geçirmekten hatta onları ele geçirmeye kalkışmaktan dahi kaçınmakla yükümlüdür.

11.İnternet Portalı'nın web sayfalarına ve sunduğu hizmetlere giriş izni verecek linkler (bağlantılar) oluşturmak.

Kendi web sayfalarıyla İnternet Portalı arasında bağlantı (link) (ileride "Bağlantı" olarak anılacaktır) oluşturmak isteyen Kullanıcı veya diğer kişiler, aşağıdaki şartlara uymak zorundadırlar:

12.Fikri ve endüstriyel mülkiyet. Lisanssız.

İnternet Portalı'nda yer alan tüm markalar, ticari isimler ya da ayırt edici simgeler StubHub veya üçüncü şahıslara ait olup, Kullanıcılar'ın İnternet Portalı'na ve/veya Hizmet'e giriş yapmaları veya bunları kullanmaları, Onları bahsi geçen markalar, ticari isimler ve/veya ayırt edici simgeler üzerinde herhangi bir hak sahibi yapmaz.

İçerikler StubHub veya üçüncü şahıslara ait fikri mülkiyettir, Kullanıcılar Hizmet ve İnternet Portalı'nın doğru kullanımı için gerekli olanlar dışında, burada belirlenen Kullanım Koşulları'ndan dolayı, bahsi geçen içeriklere dair var olan ya da olabilecek hiçbir fikri mülkiyeti işletme hakkına sahip değillerdir.

13.Garanti ve sorumluluğun reddi.

13.1.İnternet Portalı ve Hizmetler'in işleyişinden kaynaklanan garanti ve sorumluluk reddi.

Kullanılabilirlik, yanılabilirlik ve devamlılık.

StubHub İnternet Portalı ve Hizmetler'in işleyişinin devamlılık ve kullanılabilirliğini garanti etmez. Mümkün olduğu müddetçe StubHub İnternet Portalı ve Hizmet'in işleyişinde meydana gelebilecek aksaklıkları kullanıcılara bildirecektir. StubHub yanılmazlık garantisi vermediği gibi, Kullanıcıların İnternet Portalı'nı ve Hizmetler'i doğru bir şekilde kullanabileceklerini, İnternet Portalı'nı oluşturan ve hizmet verilen farklı internet sayfalarına giriş yapabileceklerini de garanti etmemektedir.

StubHub, kanunların el verdiği sınırlar dahilinde, İnternet Portalı ve hizmetlerin aksamasından kaynaklanabilecek hiçbir zarar veya aksamadan sorumlu olmadığı gibi, Kullanıcıların İnternet Portalı ve hizmetlere, İnternet Portalı ve hizmetlerin yanılabilirliğine atfettiği hak ihlalinden ve İnternet Portalı'nın farklı internet sayfalarına veya hizmet verilen diğer internet sayfalarına giriş sorunu yaşamalarından da sorumlu tutulamaz.

13.2.İçeriklerden kaynaklı garanti ve sorumluluğun reddi.

Kalite.

Stubhub bilgisayar sisteminde kayıtlı elektronik dosya veya belgelerde veya İçeriklerde, bilgisayar sisteminde (software ve hardware) değişiklik meydana getirebilecek virüs veya başka elementlerin olmadığı garanti ve kontrol etmez.

StubHub içeriklerde bulunan herhangi bir virüs veya başka öğelerden dolayı Kullanıcıların bilgisayar sistemlerinde, elektronik dökümanlarında veya dosyalarında meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten sorumlu değildir.

Doğruluk, kesinlik, kapsamlılık ve aktüalite.

Stubhub İçeriklerin doğruluğunu, kesinliğini, kapsamlılığını veya aktüalitesini garanti etmez. Stubhub, İçeriklerin doğru, kesin, kapsamlı ve/veya aktüel olmamasından kaynaklanabilecek hiçbir sorun veya aksamadan sorumlu değildir.

13.3.Kullanıcıların İnternet Portalı'nı, İçerik ve Hizmetleri kullanmasından kaynaklı her türlü sorumluluk ve garantinin reddi.

Stubhub Kullanıcıların İnternet Sayfası, Hizmetler ve İçerikleri kullanım şekillerini kontrol etmemektedir ve böyle bir zorunluluğu yoktur. Özellikle, Stubhub Kullanıcıların İnternet Portalı'nı, Hizmet ve İçerikleri işbu Kullanım Koşulları'na uyarak veya dikkatli ve tedbirli bir şekilde kullanacaklarını garanti etmez.

Stubhub Kullanıcıların kimliklerini ve diğer Kullanıcılara bildirdiği kullanıcı bilgilerinin doğruluğunu, kapsamını kesinliğini, geçerliliğini, kapsamını kontrol etmez, etme zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Stubhub, içerik ve hizmetlerin kullanıcılar tarafından kullanımından veya kullanıcıların diğer kullanıcılara verdiği bilgilerin eksik, yanlış, geçersiz olmasından kaynaklanan hiçbir zarar veya olumsuzluktan sorumlu olmadığı gibi; aynı şekilde ve özellikle herhangi bir kullanıcının İnternet Portalı'nda gerçekleştirdiği herhangi bir iletişim sırasında bir başka üçüncü şahsın kimliğini kullanmasından kaynaklanabilecek hiçbir zarar veya olumsuzluktan da sorumlu değildir.

14.Kişisel bilgilerin korunması. Çerezlerin kullanımı.

Bazı Hizmetler'den faydalanabilmek için Kullanıcılar'ın Stubhub'a önceden birtakım kişisel bilgiler (ileride "Kişisel Bilgiler" olarak anılacaktır) vermeleri gerekmektedir. Stubhub Kişisel Bilgileri, Kişisel Bilgileri Koruma Politikası'nda belirlenen yollara uygun olarak gerektiğinde otomatik olarak kullanacaktır. Bu Kişisel Bigileri Koruma Politikası www.stubhub.com.tr/information/privacidad adresinden görülebilir.

Stubhub yasalarca gerekli olan kişisel bilgileri koruma önlemlerini almıştır, bunlara ek olarak başka koruma yöntemleri de uygulamaktadır; fakat Kullanıcılar'ın internet üzerinde alınan koruma yöntemleri aşılamaz olmadığını bilmeleri gerekir.

Stubhub Kullanıcı İnternet Portalı'nın site ve web sayfalarını kullandığı zaman kendine ait veya üçüncü şahısların çerezlerini kullanma hakkına sahiptir. İnternet Portalı'nın site ve web sayfalarında kullanılacak çerezler, yalnızca belirli bir bilgisayarın tarayıcısıyla (Anonim kullanıcı) bağlantılıdır ve Kullanıcı'nın ad ve soyadı bu yoldan öğrenilemez. Çerezlerin kullanımı, Kullanıcı bir kez giriş yaptıktan sonra kendisi için ayrılmış Hizmet'lere ve alanlara her giriş yaptığında kayıt olması gerekmemesi için Stubhub'ın kayıtlı Kullanıcı'nın tarayıcısını tanımlamasını sağlar. Kullanılan çerezler diğer sağlayıcılar tarafından oluşturulmuş çerez arşivlerini okuyamaz. Kullanıcı, çerezlerin hard diskine yüklenmesini engellemek ve çerez kullanımı için bilgisayarının ekranında bilgi verilmesini sağlamak için tarayıcısını yapılandırabilir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için lütfen tarayıcınızın talimatlarını ve klavuzunu okuyunuz.

İnternet Portalı'nın site ve web sayfalarında kullanılan çerezler Stubhub tarafından sunulabilir, bu durumda çerezler bu site ve web sayfalarının yürüttüğü farklı tarayıcılar veya Stubhub'a hizmet veren başka üçüncü şahıslar tarafından Stubhub adına sunulmaktadır (örneğin belirli İçerikleri ve reklamları oluşturmak ve Kullanıcı'nın belirli İçerikleri ve reklamları belirli zaman, yer ve sayıda görüntüleyebilmesini sağlamak için kullanılan çerezler). Kullanılan Çerezler hakkında daha fazla bilgiye Çerezler Politikası adresinden ulaşılabilir.

15.Hizmetlerin durdurulması veya kaldırılması.

Stubhub işbu Kullanım Koşulları'na uymayan Kullanıcılara verilen hizmetleri, önceden haber verme zorunluluğu olmaksızın ve istediği zaman durdurabilir veya kaldırabilir.

16.Müddet ve sonlandırma.

İnternet Portalı ve diğer Servisler'in kullanımının süresi başta sınırsızdır. Buna rağmen, Stubhub gerekli gördüğünde İnternet Portalı ve/veya herhangi bir Hizmet'in kullanımını durdurma veya bitirme yetkisine sahiptir. Mümkün olduğu müddetçe, Stubhub Kullanıcılar'a İnternet Portalı ve/veya diğer Hizmetler'in kullaımının durdurulduğu veya kaldırıldığını mümkün olan en kısa zamanda bildirecektir.

17.İlgili mevzuat ve yargı.

Bu web sitesinde sunulan Hizmetler ve işbu Kullanım Koşulları, tamamen ortak İspanyol Kanunları ve gerektiğinde Ticaret Kanunu tarafından düzenlenir. Kanun gereği başka bir yargı uygulanması zorunlu olduğunda, taraflar işbu Kullanım Koşulları'nın uygulanması ve yorumlaması ile ilgili şikayetlerini bağlı bulundukları bölge mahkemelerine yapacakları yazılı başvuru ile Bilbao şehrinin Hakimleri ve Mahkemeleri aracılığıyla çözümleyeceklerdir. Buna rağmen, taraflar hertürlü anlaşmazlığı mümkün olduğunca dostça yollardan halletmeye çalışacaklardır.


1 Temmuz 2019 Kullanıcı Sözleşmemizi güncelleştirdik

Kullanıcı sözleşmesi temel değişiklikleri şunları içerir:

Sözleşme birimi - Bölüm 2'yi, müşterinin sözleşme yaptığı birimin, bilet satın aldıkları ya da sattıkları etkinliğin konumuna göre değişiklik gösterebileceğini yansıtacak şekilde değiştirdik.

StubHub'ı ve hizmetlerimizi kullanmaya devam etmekle, güncellenmiş sözleşmeleri, bildirimleri ve politikaları kabul edersiniz.

Kullanıcı Sözleşmesi'nde 1 Temmuz 2019'da yapılan değişiklikler tüm kullanıcılar için 1 Ağustos 2019 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.