Tessera del Tifoso

Tessera del Tifoso nedir?

Tessera del Tifoso (TdT) İtalyan Hükümeti tarafından 2009 yılının Ağustos ayında uygulamaya konulan bir çeşit özel kimliktir.Tessera Tifoso, kulüp ve taraftar ilişkilerini düzenler ve İtalya'daki stadyumlardaki şeffaflığı ve güvenliği arttırmaya yarar. .Tessera Tifoso, profesyonel futbol ligleri dahilinde olacak şekilde, ülkedeki tüm stadyumlarda geçerlidir. Tessera Tifoso kimlik belgesi yerine kullanılamaz. Satıcılar, güvenlik personeli ya da yasa uygulayıcıları dilediklerinde geçerli bir kinlik belgesi talebinde bulunabilirler.

Tessera del Tifoso'ya neden ihtiyacım var?

Hangi takımı tutarsan tut, stadyumun belli bölgelerine erişim sağlayabilmek için Tessera Tifoso sahibi olmak gereklidir. Tessera Tifoso'ya kulübün kendisi üzerinden ya da bir Lottomatica noktasından başvurabilirsin. Eğer Tessera Tifoso'n yoksa meraklanma, müşteri hizmetleri ekibimiz tüm başvuru sürecin boyunca sana yardımcı olacaktır.

Tessera del Tifoso hangi etkinliklerde gereklidir?

Tessera Tifoso ulusal müsabaklarda gerekli olabilir (örneğin: Serie A, Coppa Italia and Supercoppa Italiana) ve bazı özel durumlarda, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarında da gerekli olabilir.

Peki tamam. StubHub üzerinden bir İtalyan maçına bilet almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Etkinlik sayfasında stadyumun çeşitli alanlarında farklı ilanlar göreceksin.

Eğer almak istediğin bilet "Tessera Tifoso: Gerekli" uyarısını bulunduruyorsa, iki seçenek bulunmaktadır:

Eğer almak istediğin bilet "Tessera Tifoso: Gerekli değil" uyarısını bulunduruyorsa:

Settore Ospiti kategorisine denk gelen bölümleri harita üzerinden kontrol edebilirsin ya da uygunluğu bulunan bilet türlerine bakabilirsin.

Uyarı: Almak istediğin bilet TESSERA TIFOSO: Gerekli Değil uyarısı gösterse bile, yaşadığın bölgeye bağlı olarak, gerekli olma ihtimali bulunabilir. . Eğer misafir takımın bölgesinde yaşıyorsan ve Settore Ospiti (Deplasman Takımı) bölümünden farklı bir bölüme erişim sağlamak istiyorsan, misafir takım Tessera Tifoso'sundan farklı herhangi bir takımın Tessera Tifoso'suna sahip olmalısın.

Özel kısıtlaması olan müsabakalar

Bazı Serie A müsabakaları ilgili takımların aralarındaki rekabete göre daha fazla kısıtlama gerektirebilir. Bu özel kısıtlamalar, yetkili makamlar tarafından mecbur kılınmaktadır ve etkinlikten önce açıklanacaklardır. Konusu geçen müsabakalar şunlardır:
Roma - Lazio
Lazio - Roma
Juventus - Napoli
Napoli - Juventus
Fiorentina - Juventus
Juventus - Fiorentina
Roma - Fiorentina
Fiorentina - Roma
Napoli - Fiorentina
Fiorentina - Napoli
Napoli - Roma
Roma - Napoli
Juventus - Torino
Torino - Juventus
Roma - Atalanta
Atalanta - Roma
Genoa - Sampdoria
Sampdoria – Genoa
Hellas Verona – Napoli
Napoli – Hellas Verona

Başka bir sorun olması halinde lütfen müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişime geç.

Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.