UEFA tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Ligi açılışını 1971 yılında yaptı. Gruplarda UEFA üyesi 48 ülke arasında yapılan bu turnuva Şampiyonlar Ligi'nden sonra Avrupa'nın en önemli ikinci kupasıdır ve bu nedenle Kupa 2 olarak da anılmaktadır.

Avrupa Ligi 2016 - 2017 sezonunda nefes kesecek maçlarla devam ediyor! Avrupa'nın en dişli takımlarının kıyasıya mücadelesini canlı izlemek ve bu heyecana ortak olmak istiyorsan Avrupa Ligi maç biletlerini StubHub'ten güvenle satın al! 

Eski adı UEFA Kupası iken turnuvanın Şampiyonlar Ligi seviyesine erişebilmesi için 2009 yılında köklü değişikliklere gidildi ve turnuvanın adı UEFA Avrupa Ligi olarak değiştirildi. Kupanın ilk galibi Totthenham Hotspur ve 2009'da gidilen isim değişikliğinden sonra ise La Liga'nın en büyük takımlarından biri olan Atletico Madrid olmuştur. Avrupa Ligi'nin en başarılı takımları 3'er şampiyonlukla Inter, Juventus, Liverpool ve 5 şampiyonlukla Sevilla'dır.

Bu sezonu kim şampiyon bitirecek dersin? 2016 - 2017 sezonunda son turlara yaklaşılırken Türk ekiplerinden Beşiktaş'ın da çeyrek finalde hala iddiasını sürdürdüğü Kupa 2'nin birbirinden çekişmeli karşılaşmalarına yerinde tanıklık et. Kıtanın en önemli ekiplerinden bazılarının ve çok önemli oyuncularının yer aldığı Avrupa Ligi biletlerini StubHub üzerinden garantili olarak satın al.

Avrupa Ligi'nin kökeni olan Fuar Şehirleri Kupası geleneğinin devamı olarak, her şehirden yalnızca bir takımın katılması kuralı 1975 yılına kadar devam etti. Fakat bu kural Liverpool ile birlikte kupaya katılma hakkı olan Everton'un isteğiyle kaldırıldı. Beşiktaş, Roma, Ajax, Manchester United, Lyon, Schalke 04 gibi Avrupa'nın en iyi takımlarının muhteşem futbol mücadelesini tribünlerden izlemek ve favori takımlarına desteğini göstermek istiyorsan Avrupa Ligi biletlerini StubHub'ten 100% garantili satın al!

 

Önemli Karşılaşmalar

Tüm biletler TRY üzerinden ödenmektedir. USD üzerinden olan ücretler bilgilendirme amaçlıdır.
Avrupa Ligi Finali 2017
24 May 2017 - Çar 20:45
Friends Arena, Stockholm, İsveç
24 May 2017
Çar 20:45
802,82 USD itibaren 2.857,49 TL +100 bilet kaldı
802,82 USD itibaren +100 bilet kaldı
Biletleri gör

Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.