Avrupa Ligi Bir Kez Daha Şampiyonunu Bekliyor

UEFA tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Ligi açılışını 1971 yılında yaptı. Gruplarda UEFA üyesi 48 takım arasında yapılan bu turnuva Şampiyonlar Ligi'nden sonra Avrupa'nın en önemli ikinci kupasıdır ve bu nedenle Kupa 2 olarak da anılmaktadır.

Bu yıl grup aşamasında temsilcilerimizden Medipol Başakşehir ve Atiker Konyaspor'un da yer alacağı bu önemli turnuvadaki maçları sen de kaçırma, ister temsilcilerimizin, isterse diğer Avrupa büyüklerinin maçları için Avrupa Ligi biletlerini StubHub üzerinden garantili olarak satın al.

Avrupa Ligi 2017 - 2018 sezonunda nefes kesecek maçlarla devam ediyor! Avrupa'nın en dişli takımlarının kıyasıya mücadelesini canlı izlemek ve bu heyecana ortak olmak istiyorsan Avrupa Ligi maç biletlerini StubHub'dan güvenle satın al! 

Avrupa Ligi'nin En Başarılı Takımları

Eski adı UEFA Kupası iken turnuvanın Şampiyonlar Ligi seviyesine erişebilmesi için 2009 yılında köklü değişikliklere gidildi ve turnuvanın adı UEFA Avrupa Ligi olarak değiştirildi. Kupanın ilk galipleri Totthenham Hotspur ve 2009'da gidilen isim değişikliğinden sonra ise La Liga'nın en büyük takımlarından biri olan Atletico Madrid olmuştur. Avrupa Ligi'nin en başarılı takımları 3'er şampiyonlukla Inter, Juventus, Liverpool ve 5 şampiyonlukla Sevilla'dır.

Bu sezonu kim şampiyon bitirecek dersin? 2017 - 2018 sezonu başında temsilcilerimizden Galatasaray ve Fenerbahçe'nin talihsiz bir şekilde henüz grup aşamasına gelemeden elendiği bu büyük turnuvada Medipol Başakşehir ve Atiker Konyaspor ülkemizi temsil edecek olan ekiplerdir. Bu sezon kupada üst turlara çıkmak isteyen temsilcilerimizi sen de stadyumdan izlemeye ne dersin? Kıtanın en önemli ekiplerinden bazılarının ve çok önemli oyuncularının yer aldığı Avrupa Ligi biletlerini StubHub üzerinden garantili olarak satın al.

Avrupa Ligi'nin kökeni olan Fuar Şehirleri Kupası geleneğinin devamı olarak, her şehirden yalnızca bir takımın katılması kuralı 1975 yılına kadar devam etti. Fakat bu kural Liverpool ile birlikte kupaya katılma hakkı olan Everton'un isteğiyle kaldırıldı. Arsenal, Lyon, Fenerbahçe, Lazio, Ajax, Panathinaikos ve Dinamo Kiev gibi Avrupa'nın en iyi takımlarının muhteşem futbol mücadelesini tribünlerden izlemek ve favori takımlarına desteğini göstermek istiyorsan Avrupa Ligi biletlerini StubHub'ten 100% garantili satın al!


Web hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sayfada gezinmeye devam etmen bu koşulu kabul ettiğin anlamına gelir. Çerezler Politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıkla.